Öne Çıkanlar dördündüz ne demek Shkodran Mustafi kimdir İşte lokanta ve kafelere yapılacak para desteği miktarları 1146 lira emekli bayram ikramiyesi 2020 yılı enflasyonu kaç çıktı

20 Mart 2021 tarihli Bakanlık atamaları

20 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamelerine göre üst düzey bir çok atama yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar için TIKLAYINIZ (Karar: 2021/140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165)

Diyanet İşleri Başkanlığı

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince

Giresun İl Müftüsü Muhittin ORAL,görevden alınmış yerine, Balıkesir İl Müftüsü Ramazan TOPCAN verilmiş.

Balıkesir İl Müftülüğüne, Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal SÜRGEÇ,

Kahramanmaraş İl Müftülüğüne, İğdır İl Müftüsü Mustafa TEKİN,

İğdır İl Müftülüğüne İrfan AÇIK,

İzmir İl Müftülüğüne, Yozgat İl Müftüsü Salih SEZİK,

Yozgat İl Müftülüğüne Ali GÜLDEN,

Antalya İl Müftülüğüne Nazif Fethi YALÇINKAYA,

- Şanlıurfa İl Müftülüğüne, Şımak İl Müftüsü Ramazan TOLAN,

Şımak İl Müftülüğüne, Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet TAŞTAN,

Karaman İl Müftülüğüne, Hakkari İl Müftüsü Faruk GÜRBÜZ,

Hakkari İl Müftülüğüne, Karaman İl Müftüsü Muhammet Lutfı KETENCİ,
Bolu İl Müftülüğüne, Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza TAHİROĞLU,

Osmaniye İl Müftülüğüne Ali ÇAKMAK, atanmıştır.

Konya İl Müftülüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Doç. Dr. Ali ÖGE görevlendirilmiştir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Açık bulunan Milli Emlak Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ahmet AKCAN atanmıştır.

Milli Emlak Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mükremin KARACA atanmıştır.

Yüksek Fen Kurulu Üyeliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Davut OĞUZ atanmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince;

- Singapur Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Murat LÜTEM,

- Singapur Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, NATO ve Avrupa-Atlantik Güvenlik ve Savunma işleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Burçin GÖNENLİ,

- Moğolistan Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, Eneıji ve Çok Taraflı Ulaştırma Genel Müdür Yardımcısı Zafer ATEŞ,

- Nijerya Federal Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Hidayet BAYRAKTAR,atanmıştır.

- Moğolistan Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Muhittin Ahmet YAZ AL, merkeze alınmıştır.

Dışişleri Bakanlığı

Açık bulunan Personel Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Uygar Mustafa SERTEL atanmıştır.

Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ahmet AKINTI atanmıştır.

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğüne ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Ömer Sami YAPICI atanmıştır.

Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mahmut YAĞIZ atanmıştır.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü

Açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Muhammed Talha PAMUKÇU atanmıştır.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü

Açık bulunan I. Hukuk Müşavirliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Murat DEMİR atanmıştır.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkam (Guvemörü) Naci AGBAL, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmış

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığına (Guvemörlüğüne), 1211 sayılı Kanunun 25 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Şahap KAVCIOĞLU atanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı

Açık bulunan İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Umut GÜR atanmıştır.

Bilgi İşlem Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Özgür TÜRK atanmıştır.

Sağlık Bakanlığı

Açık bulunan Başmüfettişliğe, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Müfettiş Nihat SABUNCU atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Açık bulunan Batman İl Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ömer Faruk ÖZEL atanmıştır.

Muş İl Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Recep KOTAN atanmıştır.

Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım Reformu Genel Müdürü Haşan ÖZLÜ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.

XII. Bölge Müdürü Ahmet USTA, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mehmet Nuri YILMAZ atanmıştır.

- Çankırı İ1 Tarım ve Orman Müdürlüğüne, Kars İ1 Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin DÜZGÜN,

- Kars İ1 Tarım ve Orman Müdürlüğüne İbrahim ALTINTAŞ,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü;

- Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman PINARBAŞ, görevlerinden alınmış,

- Genel Müdür Yardımcılığına Zeki KARAOĞLU,

- Genel Müdür Yardımcılığına Erdinç HATİNOĞLU, atanmıştır.

19 Mart 2021

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Bekir KARACABEY atanmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Açık bulunan Altyapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcılıklarına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Serdar ÜNSAL ve Muhammed Kerem YEĞNİDEMİR atanmıştır.

19 Mart 2021

Recep Tayyip ERDOĞAN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.